Cemre Acar

Ben Kimim ?

Merhaba , Ben Cemre ! 28 Kasım 1994 tarihinde İzmir'de doğdum. İlkokul , Ortaokul ve Lise öğrenimlerimi Manisa'da tamamladım. Lise yıllarımda çeşitli işlerde çalışma fırsatım oldu . Hiçbiri işim ile alakalı değilse de simit satmaktan kasiyerliğe çalıştığım tüm işler bana çok fazla hayat tecrübesi kattı diyebilirim. Liseden sonrası benim için farklı bir hayat. Hayalim olan bilgisayar ve yazılım için bir adım atıp İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans alanında öğrenime başladım. Üniversiteye başladığım bu süre içerisinde Temel Seviye Java (Java SE) ve Python ile ilgilenme fırsatı buldum. 

Ön Lisans öğrenimimi tamamladıktan sonra İngilizce dil eğitimim için 6 aylık bir eğitim aldım ve aynı zamanda DGS (Dikey Geçiş Sınavı) hazırlık süreci geçirdim. Bu süreçte yazılım geliştirme serüvenine biraz ara vermek zorunda kaldım ve tamamen dil eğitimim ile birlikte sınav takvimine odaklandım. Sene sonunda mezun olduğum okulum İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne geçiş yaptım. Kazandığım bölümün %100 İngilizce eğitim olması sebebi ile almış olduğum dil eğitimimin üzerine 1 sene daha zorunlu hazırlık sınıfında yabancı dil eğitimi aldım.

Ardından hazırlık sınıfının sonunda girdiğim sınavdan yüksek bir puan alarak bölüme geçmeye hak kazandım. Bölümde aldığım derslerin haricinde Python Django Framework & Django REST Framework ile Web Geliştirme , Python PyQt ile Desktop Uygulamaları (PyQt5) , Linux Server Yönetimi (Ubuntu) ve AWS bulut teknolojisinin temel servisleri (IAM,EC2,S3 vb.) üzerinde çalışmalarımı sürdürdüm. Şu an itibariyle 4. Sınıf öğrencisiyim ve çalışmalarımı halen Django Framework/Django REST ve çeşitli Javascript kütüphaneleri ile uygulama geliştirme üzerine sürdürmekteyim.

Aşağıda listelenen bilgiler son 3 aktiviteyi göstermektedir. Daha fazlası için CV görüntüleyin !

Eğitim

Bilgisayar Mühendisliği

2017 - 2021 İzmir Ekonomi Üniversitesi

Hayalim. Benim için her branştan üstün lisans derecesi.

Bilgisayar Programcılığı

2014 - 2016 İzmir Ekonomi Üniversitesi

Hayallerime ulaşabileceğime inandığım ilk kapıyı araladım.

Elektrik - Elektronik

2009 - 2013 Polinas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Zor bir okul döneminden sonra geride sıkı dostlar kazandığım kurum.

Tecrübeler

Sosyal Çalışma Programı

Temmuz 2019 - Eylül 2019 Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü

İşkur Programı - Manisa / Türkiye

Bilgisayar Programcısı

Haziran 2015 - Ağustos 2015 Proje İşleri Yazılım & Otomasyon

Zorunlu Staj - İzmir / Türkiye

Bakım - Onarım

Haziran 2012 - Ağustos 2012 Bosch Termodinamik San. ve Tic. A.Ş.

Zorunlu Staj - Manisa / Türkiye

Temel Beceriler

Python Applications (Django/Django REST & PyQT)

HTML / CSS / Javascript & Modern Libraries

MySQL/PostgreSQL/SQLite

Python Data Science Libraries

Linux/UNIX Server Management

Amazon Web Services